بازگشت اخبار
تاریخ انتشار: 29/09/1400
12: 30  : ساعت
نوع مطلب: خبر

انتخاب آقای مهندس «علیرضا سلامت» به عنوان نايب رییس کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی |(ICID)
انتخاب آقای مهندس «علیرضا سلامت» به عنوان نايب رییس کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی |(ICID)
انتخاب آقای مهندس «علیرضا سلامت» به عنوان نايب رییس کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی |(ICID)


 

در هفتاد و دومین اجلاس کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی که روز پنجشنبه 25 آذر ماه 1400 با حضور نمایندگان 57 کشور عضو به صورت مجازی برگزار شد، آقای مهندس«علیرضا سلامت» با کسب آرا لازم برای یک دوره سه ساله (2021-2024) به عنوان نایب رئیس این کمیسیون برگزیده شد.

 

جمهوری اسلامی ایران بالغ بر 50 سال است که به عضویت کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی درآمده و در يك دوره سه ساله (2017-2014)، آقاي دكتر سعید ني‌ريزي از ايران، رياست اين كميسيون بين‌المللي را بر عهده داشته است. علاوه بر این در سنوات گذشته آقايان مهندس کهکشانی، دكتر فرهودي، دكتر ني‌ريزي، دكتر شيعتي و دکتر امامی نيز به عنوان نايب رئيس انتخاب شده‌اند. آقای مهندس سلامت ششمین ایرانی است که به عنوان نایب رئیس این نهاد بین‌المللی انتخاب می‌شوند.

 

 هر ساله همزمان با برگزاری اجلاس کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی،  نایب روسای جدید کمیسیون از بین نمایندگان معرفی شده توسط کشورها برای مدت سه سال متوالی با کسب آرای حداکثر انتخاب می‌شوند. علاوه بر آقای علیرضا سلامت از ایران، سوگی هیرو واتانابه از کشور ژاپن و عزیز فرتاهی از کشور مراکش دو نایب رئیس دیگر بعنوان نایب روسای جدید کمیسیون برای یک دوره سه ساله (2021-2024) انتخاب شدند.

 علیرضا سلامت در حال حاضر معاون مرکز امور بین‌الملل وزارت نیرو می‌باشند. ایشان در طی بیش از دو دهه فعالیت در این کمیسیون، رئیس گروه کار کارشناسان جوان آبیاری، نایب رئیس گروه کار نهمین اجلاس شورای جهانی آب، عضو کمیته دایمی نظارت بر فعالیتهای فنی و عضو کمیته مالی کمیسیون بودهاند و علاوه بر آن عضو هیات اجرایی کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران می‌باشند.

 

کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران، این موفقیت را به جامعه علمی کشور تبریک عرض می‌نماید.www.irncid.org Copyright © 2011 , All rights reserved.
Email : irncid@gmail.com
Designed & Developed By SheedGraphic Multimedia