بازگشت اخبار
تاریخ انتشار: 12/08/1400
13: 47  : ساعت
نوع مطلب: خبر

کسب جایزه مسابقه بین المللی صرفه جویی آب در بخش کشاورز توسط کارشناس ایرانی جناب آقای غلامرضا انصاری
کسب جایزه مسابقه بین المللی صرفه جویی آب در بخش کشاورز توسط کارشناس ایرانی جناب آقای غلامرضا انصاری


 

🔸جایزه بین‌المللی صرفه‌جویی آب کشاورزی در بخش کشاورز برای سال 2021، به آقای غلامرضا انصاری برای طرح « افزايش بهره‌وري فيزيكي آب گندم در نظام‌هاي توليد گندم بنيان ايران )مطالعه موردي: شهرستان داراب استان فارس)» تعلق گرفت.

🔸کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی هر ساله اقدام به برگزاری مسابقه بین‌المللی صرفه‌جویی آب در کشاورزی با هدف انتخاب برترین طرح‌ها یا اقدامات اجرایی و مدیریتی در زمینه کاهش برداشت آب برای مصارف کشاورزی در چهار محور «فناوری صرفه‌جویی آب»، «مدیریت در صرفه‌جویی آب»، «ایده‌های کارشناسان جوان در صرفه جویی آب» و «اقدامات اجرایی کشاورزان پیشرو» می‌نماید. همانند سال­‌های گذشته از ایران نیز چهار طرح، در هر یک از محورهای فوق برای شرکت در مسابقه جایزه بین‌المللی صرفه‌جویی آب کشاورزی به دبیرخانه کمیسیون بین‌المللی ارسال شده بود که طرح ارائه شده در بخش کشاورز حائز بیشترین امتیاز از سوی داوران بین‌المللی شده است.

🔸لازم به ذکر است کارشناسان جوان ایرانی در سال‌های 2017، 2018، 2019 و 2020 نیز موفق به دریافت جایزه مسابقه صرفه‌جویی آب کشاورزی شده بودند.

🔸 کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران ضمن عرض تبریک به آقای غلامرضا انصاری، برای ایشان آرزوی موفقیت روزافزون دارد.www.irncid.org Copyright © 2011 , All rights reserved.
Email : irncid@gmail.com
Designed & Developed By SheedGraphic Multimedia