بازگشت اخبار
تاریخ انتشار: 16/09/1399
13: 44  : ساعت
نوع مطلب: خبر

موفقیت بزرگ بین‌المللی برای کارشناسان ایرانی:
موفقیت بزرگ بین‌المللی برای کارشناسان ایرانی:
موفقیت بزرگ بین‌المللی برای کارشناسان ایرانی:


کارشناسان ایرانی برنده سه جایزه از چهار جایزه بین‌المللی 2000 دلاری مسابقه صرفه جویی آب کشاورزی 2020 شدند

 

پس از سه دوره دریافت جایزه بین‌المللی صرفه جویی آب کشاورزی  در یک بخش، این بار جایزه بین المللی صرفه‌جویی آب کشاورزی در سه بخش شامل «فناوری صرفه‌جویی آب»، «مدیریت در صرفه‌جویی آب» و «ایده‌های کارشناسان جوان  در صرفه جویی آب» برای سال 2020 از مجموع چهار بخش برگزار شده جایزه مذکور، به طرح‌های پیشنهادی نمایندگان ایران تعلق گرفت.

کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی هر ساله اقدام به برگزاری مسابقه بین‌المللی صرفه‌جویی آب در کشاورزی با هدف انتخاب برترین طرح‌ها یا اقدامات اجرایی و مدیریتی در زمینه کاهش برداشت آب برای مصارف کشاورزی در چهار محور «فناوری صرفه‌جویی آب»، «مدیریت در صرفه‌جویی آب»، «ایده‌های کارشناسان جوان در صرفه جویی آب» و «اقدامات اجرایی کشاورزان پیشرو» می‌نماید. همانند سال­‌های گذشته از ایران نیز چهار طرح، در هر یک از محورهای فوق برای شرکت در مسابقه جایزه بین‌المللی صرفه‌جویی آب کشاورزی به دبیرخانه کمیسیون بین‌المللی ارسال شده بود که سه طرح  از مجموع چهار طرح ارسالی از ایران حایز بیشترین امتیاز از سوی داوران بین‌المللی شده است.

اسامی برندگان و طرح‌های ارسالی به شرح زیر می‌باشد:

  • آقای ناصر صداقتی برای طرح «استفاده از سیستم آبیاری زیرسطحی کم فشار با لوله های پی وی سی سوراخ دار در جهت کاهش مصرف آب در باغهای پسته»  در بخش فناوری صرفه‌جویی آب.
  • آقای مهدی افسری برای طرح «بهینه سازی مصرف آب بوسیله نصب سایه بان» در بخش مدیریت در صرفه‌جویی آب.
  • آقایان محمد صادق کشاورز و حامد ابراهیمیان برای طرح «کاهش تلفات آب و فسفر و فرسایش خاک با ایجاد مانع در آبیاری جویچه ای»  در بخش ایده‌های کارشناسان جوان در صرفه جویی آب.

 

بطور روال لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۲۰۰۰ دلار  در مراسم ویژه‌ای در حاشیه اجلاس سالانه کمیسیون بین‌المللی آبیاری، به برندگان مسابقه صرفه جویی آب کشاورزی اهداء می‌شود. درسال جاری با توجه به خطر شیوع ویروس کرونا، اجلاس سالانه کمیسیون بین‌المللی بصورت مجازی برگزار شده است.

لازم به ذکر است کارشناسان جوان ایرانی در سال‌های 2017 ، 2018 و 2019 در بخش «ایده‌های کارشناسان جوان» نیز موفق به دریافت جایزه مسابقه صرفه‌جویی آب کشاورزی شده بودند.

کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران این موفقیت بزرگ را به برندگان طرح‌های پیشنهادی در سال جاری تبریک عرض می‌نماید و برایشان آرزوی موفقیت روزافزون دارد.www.irncid.org Copyright © 2011 , All rights reserved.
Email : irncid@gmail.com
Designed & Developed By SheedGraphic Multimedia