بازگشت اخبار
تاریخ انتشار: 11/10/1398
13: 55  : ساعت
نوع مطلب: خبر

فراخوان شرکت در مسابقه جایزه صرفه جویی آب- watsave 2020
فراخوان شرکت در مسابقه جایزه صرفه جویی آب- watsave 2020
فراخوان شرکت در مسابقه جایزه صرفه جویی آب- watsave 2020


بزرگترین چالشی که امروزه در مورد کشاورزی آبی وجود دارد، تولید غذای بیشتر در مقابل مصرف آب کمتر است. این هدف تنها با استفاده از تکنولوژی­ های مناسب صرفه­ جویی در مصرف آب، ابزارهای مدیریتی و سیاست­ های مناسب امکان‌پذیر است. برای این منظور لازم است تمامی ذینفعان درگیر در مدیریت آب آبیاری (مدیران، کشاورزان و کارگران) با استفاده از سیاست ­ها و انگیزه­ های تشویقی، برای صرفه‌جویی و حفاظت از منابع آب و کاهش ضایعات مضر محیط­زیست، راهنمایی شوند.

 

در همین راستا، برای حمایت از نوآوری­ های مطرح‌شده در زمینه آبیاری و زهکشی، کمیسیون  بین الملی آبیاری و زهکشی مسابقه سالانه WatSave را در سال 1997 معرفی کرد، که بر این اساس، هر سال به طرح ­های برگزیده با هدف صرفه­ جویی و حفاظت از منابع آب کشاورزی، جوایزی اهدا می‌شود. جوایز، به طرح­هایی اهدا می­شود که توسط آن­ها واقعا صرفه‌جویی در آب صورت می­گیرد، نه اینکه تنها نتایج طرح­ها  و ایده‌های بالقوه برای تحقیقات آینده نشان داده شود.

اوایل هر سال، از طریق یک فراخوان، به کمیته­ های ملی عضو کمیسیون بین­ المللی اطلاع داده می­شود تا نامزدهای خود را برای این جوایز معرفی کنند.

علاقمندان برای شرکت در مسابقه صرفه‌جویی آب می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط مسابقه به لینک زیر مراجعه و سپس طرح یا مقاله تحقیقاتی خود را برای داوری اولیه تا تاریخ 10 اردیبهشت ماه 1399 به دبیرخانه کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران ارسال نمایند.


 

دریافت فراخوان  و فرم شرکت در مسابقه

 

منبع:  https://www.icid.org/awards_ws.html

 



 

 



www.irncid.org Copyright © 2011 , All rights reserved.
Email : irncid@gmail.com
Designed & Developed By SheedGraphic Multimedia