بازگشت اخبار
تاریخ انتشار: 16/06/1398
11: 30  : ساعت
نوع مطلب: خبر

ثبت جهانی 4 سازه تاریخی آبیاری ایران
ثبت جهانی 4 سازه تاریخی آبیاری ایران


موفقیتی دیگر برای ایران و کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران

4 سازه تاریخی آبیاری ایران ثبت جهانی شدند

کمیسیون بین المللی آبیاری و زهکشی هر ساله دعوتنامه‌ای برای کمیته‌های ملی عضو خود ارسال میکند تا یک یا چند نمونه از سازه‌های آبیاری تاریخی کشور خود را که شامل ساختارهای عملیاتی قدیمی و یا دارای ارزش بایگانی هستند برای ثبت در بخش سازه‌های آبی تاریخی کمیسیون بین‌المللی ارسال کنند.

🔹امسال نیز کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران سازه‌های تاریخی آبی ایران را که با همت گروه‌کار بخش کارشناسان جوان و همکاری آب منطقه‌ای استان‌ها، جمع‌آوری شد، در این رویداد ثبت‌نام نمود. و پس از بررسی تیم فنی کمیسیون بین‌المللی سازه‌های ارسالی موفق به کسب عنوان سازه‌های تاریخی برتر و ثبت‌جهانی شدند.

🔸مجموعه قنات عباس آباد، سیستم آبیاری و قنات بلده، سد کریت و سیستم‌های آبیاری شوشتر 4 سازه انتخاب شده برای ثبت جهانی هستند.

💢پلاک‌های طراحی شده برای سازه‌های برگزیده در حاشیه برگزاری هفتادمین اجلاس جهانی سالجاری در اندونزی به نمایندگان کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران اهدا شد.

کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران ضمن تبریک این موفقیت بزرگ از تمامی کارشناسانی که در مسیر کسب این افتحار همراه و سهیم بودند قدردانی می‌نماید.www.irncid.org Copyright © 2011 , All rights reserved.
Email : irncid@gmail.com
Designed & Developed By SheedGraphic Multimedia