بازگشت اخبار
تاریخ انتشار: 13/12/1397
12: 09  : ساعت
نوع مطلب: خبر

بزرگداشت پنجاهمین سال تاسیس کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران
بزرگداشت پنجاهمین سال تاسیس کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران


نشست سالانه کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران با عنوان بزرگداشت پنجاهمین سال تاسیس با حضور اعضای جدید و قدیم کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران و نمایندگانی از کمیته‌های منطقه‌ای استان‌ها در روز پنجشنبه 9 اسفند ماه سال جاری در شرکت مدیریت منابع آب ایران برگزار شد. پس از مراسم افتتاحیه گزارشی از تاریخچه کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران توسط مهندس هومن خالدی دبیر سابق کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران ارائه شد. در این سخنرانی، تصاویری از اولین همایش آبیاری بین المللی برگزار شده در سال 1337 در کشور(قبل از تاسیس کمیته ملی) نمایش داده شد.  

در ادامه مهندس مهرزاد احسانی دبیرکل کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران نیز گزارش عملکرد و چشم‌انداز کمیته را درقالب گزارشی با عنوان نگاه اجمالی به کمیته ملی ارائه نمودند. در این گزارش به سوابق تشکیلاتی، فعالیت‌های بین‌المللی و داخلی، جایگاه کمیته در سطح ملی و بین‌المللی و همچنین کارنامه و عملکرد آن اشاره شد. بیان چشم‌انداز و برنامه‌های آتی کمیته نیز از بخش‌های مهم این گزارش به شمار میرفت.

از دیگر بخش‌های برنامه، سخنرانی مهندس حاج‌رسولیها قائم مقام رئیس شورای عالی کمیته ملی بود. ایشان ضمن اشاره به قدمت دیرینه کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران به اهمیت افزایش اثرگذاری کمیته ملی در تصمیم سازی‌ها و تصمیم‌گیری‌های کلان کشور، ارائه ایده‌های نو، تمرکز بیشتر بر افزایش بهره‌وری آب و تاکید نمودند. پس از آن روسای گروه‌های کاری کمیته نیز، عملکرد کارگروه‌ها و دیدگاه‌های خود را در قالب گزارش در طول برنامه به سمع و  نظر شرکت‌کنندگان رساندند.

یکی دیگر از بخش‌های برنامه، تجلیل و اهدای جوایز به برندگان  مسابقه نقاشی، عکس، کاریکاتور و انیمیشن بود که در پاییز سالجاری توسط گروه کار بخش کارشناسان جوان کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران با حمایت شرکت مدیریت منابع آب برگزار شده بود. در این قسمت آقای مهندس سلامت از اعضای هیات اجرایی و رئیس گروه کار بخش جوان توضیحاتی در مورد نحوه برگزاری این مسابقه، معیارهای درنظر گرفته شد و انتخاب آثار برتر ارائه نمودند. پس از آن نمایش آثار دریافتی این مسابقه و همچنین تجلیل و اهدای جوایز برندگان در این نشست صورت پذیرفت.

در فواصل مشخصی در برنامه نیز کلیپ های مختلفی از تصاویر و فیلمهایی از  فعالیت‌های کمیته ملی در سطح ملی و بین المللی که توسط دبیرخانه کمیته ملی جمع‌آوری و تنظیم شده بود نیز به نمایش گذاشته شد.

اهدای تندیس طراحی شده به مناسبت پنجاهمین سال تاسیس کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران به قید قرعه به برخی از کارشناسان و تعدادی از پیشکسوتانی که از گذشته دور با کمیته همراه بوده اند، همچنین برش کیک یادبود پنجاه سالگی توسط آقای مهندس ارشادی از بنیانگذاران کمیته ملی از جمله جذابیتهای برنامه‌ نشست بود. در انتها اعضای کمیته ملی به ارائه نظرات درمورد فعالیت‌ها و عملکرد کمیته ملی در سطح ملی و منطقه ای پرداختند. پس از آن تصمیماتی در جهت اعتلای خدمات و فعالیتهای کمیته ملی گرفته شد.www.irncid.org Copyright © 2011 , All rights reserved.
Email : irncid@gmail.com
Designed & Developed By SheedGraphic Multimedia