بازگشت اخبار
تاریخ انتشار: 22/02/1397
10: 41  : ساعت
نوع مطلب: خبر

کارگاه آموزشی حسابداری آب برگزار شد.
کارگاه آموزشی حسابداری آب برگزار شد.


 
 
🌐حسابداری آب به معنی اجرای روش سیستماتیک و یکسان جهت تعیین مقادیر و آمار موجود منابع و مصارف آب در حوضه و ذخیره‌سازی اطلاعات و ارایه گزارش می‌باشد. به عبارت دیگر حسابداری آب به معنی ردیابی آب از منبع تا محل خروج از حوضه آبریزی و لحاظ منابع ورودی، مصرف‌کنندگان، محل‌های مصرف، مقدار مصرف، مقایسه مصرف با سال‌های قبل می‌باشد.
 
🖋در این کارگاه خانم دکتر پایدار رییس سابق گروه تحقیقاتی حسابداری آب در کشور استرالیا ضمن ارایه توضیحات کلی در مورد مفاهیم حسابداری آب، انواع حسابداری، نحوه تشخیص عوامل مختلف موثر در حسابداری آب، نحوه انجام حسابداری ملی در کشور استرالیا و اقدامات صورت گرفته در آب کشور را با ارایه موردی نمونه انجام شده در حوضه موری دارلین بیان نمودند. همچنین آقای دکتر میرزایی استاد پردیس کشاورزی کرج دانشگاه تهران توضیحاتی در مورد حسابداری آب انجام شده در یکی از حوضه‌های آبریز کشور در سنوات قبل بیان نمودند. همچنین آقایان مهندس سهیلی  و مهندس شاه‌حسینی گزارشی در مورد شبکه جمع‌آوری آمارو اطلاعات منابع آب سطحی و زیرزمینی در کشور ارایه نمودند.
 
💎در انتهای کارگاه شرکت‌کنندگان با انجام بحث‌های تخصصی در گروه‌های مشخص شده به صورت عملی با مفاهیم حسابداری آب آشنا شدند. سپس موضوع به بحث و بررسی گذاشته شد و شرکت کنندگان پاسخ سوالات خود را دریافت نمودند.


www.irncid.org Copyright © 2011 , All rights reserved.
Email : irncid@gmail.com
Designed & Developed By SheedGraphic Multimedia