بازگشت اخبار
تاریخ انتشار: 02/07/1396
14: 53  : ساعت
نوع مطلب: خبر

موفقیتی دیگر برای کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران - کسب عنوان بهترین کمیته در سال 2017
موفقیتی دیگر برای کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران - کسب عنوان بهترین کمیته در سال 2017


انتخاب کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران به عنوان بهترین کمیته ملی از میان کشورهای عضو کمیسیون بین المللی آبیاری و زهکشی در سال ۲۰۱۷.

 

براساس ارزیابی عملكرد كمیته‌های ملی عضو كه در سال ۲۰۱۷ برای یك دوره سه ساله توسط کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی انجام گردیده، كمیته ملی آبیاری و زهكشی ایران به عنوان بهترین و فعال‌ترین كمیته ملی از میان نزدیک به ۸۰ کشور فعال کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی انتخاب شده است.

🔹كمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهكشی با هدف شناسایی و تقدیر از فعالترین كمیته‌های ملی عضو، هر سه سال یكبار و همزمان با برگزاری كنگره‌های بین‌المللی، اقدام به ارزیابی عملكرد كمیته‌های ملی عضو می‌نماید که در ششمین دوره ارزیابی عملکرد  (۲۰۱۴ لغایت ۲۰۱۷)، کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران برای دومین بار در ۱۲ سال گذشته از سوی داوران بین‌المللی به عنوان بهترین کمیته ملی برگزیده شده است.  برای بررسی عملکرد کمیته‌های ملی، بیش از ۵۰ شاخص عملکردی و مدیریتی در ۹ محور اصلی، مورد ارزیابی و مقایسه قرار می‌گیرد.
 
🔸به منظور تجلیل از فعالیت‌ها و عملکرد کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران، مقرر است طی مراسم رسمی در بیست و سومین كنگره بین‌المللی آبیاری و زهكشی كه در مهر ماه سالجاری در كشور مکزیک برگزار می‌شود، با اهدای لوح تقدیر و تندیس از نمایندگان كمیته ملی ایران تقدیر بعمل آید.
 
🍀تاریخچه ارزیابی‌ عملکرد كمیته‌های ملی:
🌱اولین دوره، سال ۲۰۰۲: کره جنوبی 🇰🇷
🌱دومین دوره، سال ۲۰۰۵: مصر 🇪🇬
🌱سومین دوره، سال ۲۰۰۸: ایران 🇮🇷
🌱چهارمین دوره، سال ۲۰۱۱: آفریقای جنوبی 🇿🇦
🌱پنجمین دوره، سال ۲۰۱۴: کره جنوبی 🇰🇷
🌱ششمین دوره، سال ۲۰۱۷: ایران 🇮🇷

🔹كمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهكشی در سال ۱۹۵۰ با هدف توسعه علوم و فنون آبیاری و زهکشی شکل گرفته است در حال حاضر دبیرخانه این كمیسیون بین‌المللی در دهلی نو در كشور هند مستقر می‌باشد و نزدیک به  ۸۰ كشور دنیا عضو این كمیسیون بین‌المللی می‌باشند. www.irncid.org Copyright © 2011 , All rights reserved.
Email : irncid@gmail.com
Designed & Developed By SheedGraphic Multimedia