بازگشت اخبار
تاریخ انتشار: 28/06/1396
09: 56  : ساعت
نوع مطلب: خبر

کسب جایزه بین‌المللی صرفه‌جویی آب کشاورزی توسط کارشناس جوان ایرانی
کسب جایزه بین‌المللی صرفه‌جویی آب کشاورزی توسط کارشناس جوان ایرانی


یک کارشناس جوان ایرانی برنده جایزه بین‌المللی صرفه جویی آب کشاورزی شد

 

جایزه بین‌المللی صرفه‌جویی آب کشاورزی در بخش ایده‌های کارشناسان جوان برای سال ۲۰۱۷، به آقای دکتر مهدی سرائی تبریزی برای طرح «ده درصد صرفه جویی در آب آبیاری با استفاده از میکرولایسیمترهای وزنی- زهکش دار» تعلق گرفت.

لوح تقدیر و جایزه ایشان، در مراسم ویژه‌ای در حاشیه بیست و سومین کنگره بین‌المللی آبیاری و زهکشی که قرار است از ۱۶ لغایت ۲۲ مهر ماه سال جاری در کشور مکزیک برگزار شود، به ایشان اهداء خواهد شد.

🔹کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی هر ساله اقدام به برگزاری مسابقه بین‌المللی صرفه‌جویی آب در کشاورزی با هدف انتخاب برترین طرح‌ها یا اقدامات اجرایی و مدیریتی در زمینه کاهش برداشت آب برای مصارف کشاورزی در چهار محور «فناوری صرفه‌جویی آب»، «مدیریت در صرفه‌جویی آب»، «ایده‌های کارشناسان جوان در صرفه جویی آب» و «اقدامات اجرایی کشاورزان پیشرو» می‌نماید.

🔸از ایران چهار طرح، ذیل هر یک از محورهای فوق برای شرکت در جایزه بین‌المللی صرفه‌جویی آب کشاورزی به دبیرخانه کمیسیون بین‌المللی ارسال شده بود که طرح ایده‌های کارشناسان جوان در صرفه جویی آب از ایران حایز بیشترین امتیاز از سوی داوران بین‌المللی شده است. www.irncid.org Copyright © 2011 , All rights reserved.
Email : irncid@gmail.com
Designed & Developed By SheedGraphic Multimedia