بازگشت اخبار
تاریخ انتشار: 25/12/1395
13: 00  : ساعت
نوع مطلب: خبر

سیزدهمین همایش بین‌المللی زهکشی برگزار شد
سیزدهمین همایش بین‌المللی زهکشی برگزار شد
سیزدهمین همایش بین‌المللی زهکشی برگزار شد


سیزدهمین همایش بین‌المللی زهکشی صبح روز شنبه 14 اسفند ماه در سالن همایش‌های بین‌المللی کوی بوستان سازمان آب و برق خوزستان با حضور 50 مهمان خارجی از کشورهایی چون آلمان، فنلاند، استرالیا، هلند، بلژیک، هندوستان، مصر، پاکستان، اندونزی، چین، بنگلادش، کره و ترکیه آغاز به کار کرد و تا 17 اسفند ماه ادامه داشت. در این همایش چهره های شاخصی حضور داشتند که از جمله آنها می توان آقایان ریتزما، شولدز، رسپک می توان به  همچنین مهمانان ویژه‌ای همچون استاندار خوزستان، معاون وزیر نیرو و رییس شورای عالی کمیته ملی آبیاری و زهکشی، معاون وزیر جهاد کشاورزی، رییس کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی و تنی چند از مسوولان استانی حضور داشتند.

در این همایش بین‌المللی 160 چکیده مقاله به دبیرخانه همایش رسید که از این میان 63 مقاله پذیرفته شد و از 63 مقاله دریافتی، 36 مقاله از شرکت کنندگان خارجی و 27 مقاله از محققان داخلی بود. از این تعداد 36 مقاله به صورت شفاهی (21 مقاله خارجی و ١٤ مقاله داخلی) و 27 مقاله به صورت پوستر ارایه شد.

محققانی از 22 کشور شامل ازبکستان، آفریقای جنوبی، آلمان، آمریکا، اندونزی، اوکراین، بنگلادش، پاکستان، تایلند، ترکیه، چینی، روسیه، زیمباوه، سودان، فنلاند، کره جنوبی، کنیا، لیتوانی، مصر، نروژ و هند برای این همایش مقاله ارسال کردند.

در حاشیه این همایش 2 میزگرد با عناوین روش‌های جایگزین زهکشی و استفاده مجدد از پساب نیز برگزار شد. همچنین همزمان با برگزاری همایش نمایشگاه جانبی نیز برگزار شده بود که کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران نیز در آن حضور داشت.

و در نهایت سیزدهمین کارگاه بین‌المللی زهکشی، 16 اسفند در حالی به کار خود پایان داد که در مراسم اختتامیه آن مهندس محمد حاج رسولی‌ها مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران و مشاور وزیر نیرو و قائم مقام کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران روز دوشنبه شانردهم اسفند ماه به ایراد سخنرانی پرداخت  و پس از آن از پیشکسوتان عرصه زهکشی آقایان Dr.Hendrik Pieter Ritzema ، Dr. Willem Vlotman  ، Barth Schultz Dr. ، دکتر محمد بای‌بوردی، دکتر امین علیزاده، دکتر ابراهیم پذیرا، دکتر حیدرعلی کشکولی و  مهندس مجتبی اکرم  با اعطای تندیس قدردانی شد‌. بعد از ظهر شانزدهم و هفدهم اسفند ماه نیز  به بازدیدهای فنی و فرهنگی از سطح استان خوزستان اختصاص داده شد.

 www.irncid.org Copyright © 2011 , All rights reserved.
Email : irncid@gmail.com
Designed & Developed By SheedGraphic Multimedia