بازگشت اخبار
تاریخ انتشار: 03/06/1395
14: 14  : ساعت
نوع مطلب: خبر

برگزاري کارگاه بین‌المللی همکاری‌های تحقیقاتی در زمینه مدیریت پایدار آب کشاورزی و اولین جلسه هیئت مدیره آبیاری و زهکشی گره منطقه‌ای ایران
برگزاري کارگاه بین‌المللی همکاری‌های تحقیقاتی در زمینه مدیریت پایدار آب کشاورزی و اولین جلسه هیئت مدیره آبیاری و زهکشی گره منطقه‌ای ایران


کارگاه بین­ المللی همکاری­ های تحقیقاتی در زمینه مدیریت پایدار آب کشاورزی و اولین جلسه هیات مدیره گره منطقه­ ای مرکز بین­ المللی تحقیقات آبیاری و زهکشی ایران با حضور ریاست محترم کمیسیون بین المللی آبیاری و زهکشی (ICID) در تاریخ 24 و 25 مرداد ماه سال 1395(14 و 15 آگوست 2016) در شهر اهواز برگزار گردید. در این کارگاه بین­ المللی نمایندگانی از کشورهای ایران، روسیه، ‌عراق،‌ کره جنوبی و مالی حضور داشتند.

در روز نخست این نشست، ‌آقای مهندس میدانی (معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا) در خصوص دیدگاه­ها و اهداف تحقیقات بین ­المللی آبیاری و زهکشی در وزارت نیرو، آقای ‌دکتر دهقانی سانیچ (نماینده وزارت جهاد کشاورزی) در زمینه دیدگاه­ها و اهداف تحقیقات بین ­المللی آبیاری و زهکشی در وزارت جهاد کشاورزی، آقای دکتر نیریزی (رئیس کمیسیون بین ­المللی آبیاری و زهکشی) در مورد دیدگاه ­های کمیسیون بین­ المللی آبیاری و زهکشی ICID در خصوص همکاری ­های تحقیقاتی بین­ المللی و آقای دکتر مدنی (استاد دانشگاه امپریال لندن) در زمینه پیوند آب، ‌غذا و انرژی به ایراد سخنرانی پرداختند.

نمایندگان کشورهای عراق،‌کره جنوبی، ‌مالی، روسیه و ایران نیز اهم برنامه­ های تحقیقاتی آبیاری و زهکشی کشور خود را در قالب یک گزارش کشوری به سمع و نظر حضار رساندند.

در روز دوم نشست مذکور، اولین جلسه هیات مدیره گره منطق ه­ای با هدف جستجوی سازوکارهای مناسب همکاری­ های منطقه­ ای در زمینه تحقیقات،‌ شیوه­ های تبادل تجارب حاصله و نتایج تحقیقات و شیوه­ های تامین اعتبار مورد نیاز برگزار شد. نتایج مباحث انجام یافته در قالب یک بیانیه تدوین و منتشر گردید. علاقمندان می­توانند برای آگاهی از بندهای مختلف بیانیه با کمیته ملی آبیاری و زهکشی ایران تماس حاصل نمایند.www.irncid.org Copyright © 2011 , All rights reserved.
Email : irncid@gmail.com
Designed & Developed By SheedGraphic Multimedia