بازگشت اخبار
تاریخ انتشار: 13/04/1395
12: 50  : ساعت
نوع مطلب: خبر

حضور دکتر سعید نی ریزی رییس کمیسیون بین المللی آبیاری و زهکشی در مراسم پنجاهمین سالگرد طلایی برنامه بزرگ احیای اراضی در روسیه
حضور دکتر سعید نی ریزی رییس کمیسیون بین المللی آبیاری و زهکشی در مراسم پنجاهمین سالگرد طلایی برنامه بزرگ احیای اراضی در روسیه


مراسم پنجاهمین سالگرد (Golden Jubilee) برنامه بزرگ احیای اراضی در کشور روسیه از تاریخ 13 لغایت 14خرداد ماه  سال 1395 (3-2 ژوئن 2016) در شهر مسکوی کشور روسیه برگزار گردید. دکتر سعيد نی‌ریزی، رییس کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی ایران به دعوت وزیر کشاورزی ایالتی روسیه در پنجاهمین سالگرد برنامه دلیرانه‌ای تحت عنوان «توسعه گسترده احیای اراضی برای تولید بیشتر غلات و سایر محصولات» شرکت کرد. در این مراسم آقاي زمبولات خاتوو ((Dzhambulat Khatuov معاون وزیر کشاورزی روسیه، ضمن خوشامدگویی به شرکت‌کنندگان بیان کردند برنامه ملی گسترش احیای اراضی کشاورزی اولین اولویت برنامه‌های کشور روسیه بوده و این کشور در حال حاضر طرحی را برای احیای 5/2 میلیون هکتار اراضی تا قبل از سال 2020  تهیه کرده است. در ضمن ایشان نشان یادبودی را قبلاً به آقای دکتر نی‌ریزی برای خدمات ارایه شده توسط ایشان در راستای احیای اراضی اعطا کرده بودند. در حال حاضر فیلم این رویداد در کانال یوتیوپ کمیسیون بین‌المللی  آبیاری و زهکشی در دسترس بوده و علاقمندان می‌توانند با مراجعه به این کانال یا مستقیماً از طریق آدرس زير این فیلم را مشاهده نمایند.

http://www.youtube.com/watch?v=ZZX30H3D7lg

ایشان همچنین قبل از تاریخ دوم ژوئن جلسه‌ای با آقای دکتر نی‌ریزی برگزار کردند که در آن به بحث و گفتگو پیرامون اثربخشی یادداشت تفاهمی (MoU) که بین وزارت کشاورزی فدرال روسیه و کمیسیون بین‌المللی آبیاری و زهکشی در سال 2014 به منظور تقویت ارتباطات حرفه‌ای و یافتن راه‌حل‌های مشترک برای رفع چالش‌های جهانی احیای اراضی امضا شده بود، پرداختند.

آقای خاتوو توضیحاتی را نیز در مورد مشارکت روسیه با سایر کشورها در زمینه استفاده از فن‌آوری­های موفقیت‌آمیز خارجی برای ساخت سامانه‌های زهکشی دادند. در ادامه ایشان آمادگی کشورش را برای تبادل تجربیات موفق در خصوص طراحی سیستم‌های آبیاری برنج که به عنوان یکی از برترین عملیات کشاورزی در دنیا شناخته شده، اعلام نمود. علاوه بر این چنین ذکر شد که روسیه آماده تبادل تجربیات خود در ساخت آب بندها، تاسیسات آبی و مخازن بر روی اراضی احیا شده و نیز تنظیم رژیم رطوبت خاک می‌باشد.www.irncid.org Copyright © 2011 , All rights reserved.
Email : irncid@gmail.com
Designed & Developed By SheedGraphic Multimedia